خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
خرید توتون توتون
راه و روش هاي تاثير گذاري نتورك ماركتينگ پديده ي قرن ماست چه اعطلاعاتي از ان دازيد
درباره من
كمك به تمام كساني كه ميخواهند در تجارتشان نتورك ماركتينگ به موفقيت برسند با ما همراه و در تماس باشيدباشيد آدي شخص در تلگرام MuAzad!0@
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :خانم سيراوند
تاريخ: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۱۴:۲۷

نويسنده :ليدر قدرتمندم جناب آقاي مقدم


تأثيرپذيري يا تأثيرگذاري و حدود و كيفيت آن، بستگي به توانايي ها و قابليت هاي انسان در ابعاد مختلف دارد. مهم ترين اموري كه در اثرگذاري دخالت دارند، ويژگي هاي معنوي و روحي - از قبيل اراده استوار، اخلاق نيكو، حسن معاشرت - و آگاهي ها و توان هاي علمي بالاست. اثرپذيري مثبت نيز به ميزان انعطاف پذيري و حقيقت طلبي شخص، ارتباط دارد. تأثيرپذيري هاي منفي، برخاسته از ضعف آگاهي و اراده است. بنابراين، هر اندازه در تقويت اراده خود و گسترش صفات نيك و خلق و خوي پسنديده و افزون سازي آگاهي ها و دانش هاي خويش، به ويژه در زمينه مسائل ديني، فرهنگي و اجتماعي، تلاش كنيد، به تدريج توان تأثيرگذاري بيشتري خواهيد داشت.

با رعايت اصول و نكات زير، مي توانيد ميزان تأثيرگذاري خود را افزايش دهيد:

1. صميميت و ابراز آن
صميمانه ديگران را دوست داشته باشيد و محبت قلبي خود را به آنان اظهار داريد. پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله فرموده است: «هرگاه يكي از شما به برادر [ديني [خود علاقه مند شد، محبت خود را به او ابراز كند. اين كار، افراد را بيشتر به هم پيوند مي دهد».1 علاقه قلبي و ابراز آن، مهم ترين راه ارتباط مفيد و موءثر است.

2. برخورد با نشاط
اولين روش موءثر ارتباطي، به منظور جلب نظر ديگران و تأثيرگذاري بر آنها، داشتن برخورد شاد و با نشاط است. لحظه اول ملاقات، از اهميت زيادي برخوردار است؛ به نحوي كه موفقيت يا شكست در ايجاد ارتباط موءثر، به آن بستگي دارد. سلام و احوال پرسي كردن، تبسم بر لب داشتن، احترام به طرف مقابل و پذيرش وي، راه نفوذ در قلب اوست. در فرهنگ اسلامي نيز نسبت به اموري از قبيل سلام كردن، مصافحه، تبسم، احترام، ابراز محبت و علاقه قلبي به ديگران، سفارش زيادي شده است.

3. آغاز مثبت
يك يا چند نكته مثبت و ارزشمند را در طرف مقابل شناسايي و برجسته سازيد و با تحسين صادقانه به جهت وجود آن امور مثبت، ارتباط خود را با وي محكم سازيد و هيچ گاه رابطه خود را با نكته اي منفي آغاز نكنيد.

4. عدم سرزنش مستقيم
در صورتي كه اشتباه و لغزشي در طرف مقابل مشاهده كرديد، به طور مستقيم از او گلايه نكنيد و وي را مورد انتقاد مستقيم و سرزنش قرار ندهيد. وقتي تذكر اخلاقي با كنايه و اشاره گفته شود، زودتر اثر مي بخشد تا اين كه با صراحت از گناه يا اشتباه انتقاد شود. چه بسا برخورد مستقيم و بي پرده با گناه و لغزش در مراحل اوليه، سبب گستاخي و جرأت بيشتر وي شود و زشتي كار در نظر او رنگ باخته، به توجيه آن بپردازد و يا به شكل ديگري مقاومت كند. بنابراين، بايد مانند يك دوست دل سوز يا مشاوري دانا، با خطاكار برخورد كنيد.

اميرموءمنان، علي عليه السلام مي فرمايد: «موقعي كه جوان نورسي را به سبب گناهانش نكوهش مي كني، مراقب باش كه قسمتي از لغزش هايش را ناديده انگاري و از تمام جهات، مورد اعتراض و توبيخش قرار ندهي تا جوان به عكس العمل وارد نشود و نخواهد از راه عناد و لج بازي، بر شما پيروز گردد».2

5. خودگشايي
قبل از انتقاد از ديگران، مي توانيد به برخي از اشتباهات، شكست ها و ناكامي هاي خود در زندگي و چگونگي اصلاح و بهبود آنها اشاره كنيد.

اعتراف به خطاهاي خويش، باعث نزديكي به شخص مي شود و راه صميميت را هموار مي كند. در اين جا اطلاعاتي در زمينه هاي مختلف و برخي مشكلات و پيشينه خود ارائه كنيد تا زمينه مراوده و ارتباط فراهم شود.

خودگشايي، اضطراب را كاهش مي دهد؛ چون آنان اطمينان مي يابند كه در دچار شدن به ترس ها، ترديدها، مشكلات، سختي ها و ناكامي هاي خود تنها نيستند.

در استفاده از اين روش، نبايد افراط كرد؛ زيرا موجب مي شود توجه شخص بيش از حد به شخص شما معطوف شود و از طرف ديگر، اين مسئله نبايد موجب افشاي اسرار و رازهاي پنهان آدمي شود.

6. شنونده خوب بودن
بكوشيد شنونده خوبي باشيد و زمينه اي فراهم آوريد كه ديگران درباره خود، براي شما حرف بزنند. اگر كسي احساس كند شنونده خوبي براي سخنان خود يافته است، به راحتي مي تواند افكار و احساسات خود را به او منتقل كند و به ايجاد ارتباط با او اقدام كند. در اين مرحله، شنونده مي تواند به تأثيرگذار خوبي تبديل شود. پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله، شنونده بسيار خوبي بود. همين خلق نيكوي آن حضرت، يكي از مهم ترين عوامل محبوبيت او در بين مردم بود و موجب شد كه آن حضرت بتواند تأثيرات عميقي در جامعه به جاي گذارد.

7. ابراز احساسات
يكي ديگر از عوامل موءثر در برقراري ارتباط موءثر، تشخيص دقيق احساسات طرف مقابل و برجسته كردن آنها است. با بازگرداني احساسات به گوينده، به او القا مي كنيم كه سخنانش را فهميده، براي او ارزش و احترام قائليم.

شنونده خوب، آن است كه با ابراز احساسات مثبت، به عنوان عكس العمل، تأثيرگذاري خود را افزايش دهد. ابراز احساساتي نظير حركت سر، به نشانه تأييد گفتار طرف مقابل، باز كردن چشم ها و كشيدگي صورت به موقع شگفت زدگي، تحسين زباني و استفاده از بعضي تكيه كلام ها چون آفرننده هستند

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تاریخ امروز
ابزارک هاي وبلاگ


RSS
به راحتر ترین کار دنیا خوش آمدید محمد انصاری براری عضویت در شرکت بادران گستران از کد اسپانسر زیر استفاده کنید این کد به نام : محمد انصاری است توجه توحه توجه 22110015240
آمار بازدیدکنندگان