خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
خرید توتون توتون
نتورك ماركتينگ پديده ي قرن ماست چه اعطلاعاتي از ان دازيد
درباره من
كمك به تمام كساني كه ميخواهند در تجارتشان نتورك ماركتينگ به موفقيت برسند با ما همراه و در تماس باشيدباشيد آدي شخص در تلگرام MuAzad!0@
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :خانم سيراوند
تاريخ: ۲۱ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۱۲:۰۴

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: سعيدمقدم8،

نويسنده :خانم سيراوند
تاريخ: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۳۰:۴۳

نويسنده: ليدر قدرتمندم  جناب آقاي سعيد مقدم


تأثيرپذيري يا تأثيرگذاري و حدود و كيفيت آن، بستگي به توانايي ها و قابليت هاي انسان در ابعاد مختلف دارد. مهم ترين اموري كه در اثرگذاري دخالت دارند، ويژگي هاي معنوي و روحي - از قبيل اراده استوار، اخلاق نيكو، حسن معاشرت - و آگاهي ها و توان هاي علمي بالاست. اثرپذيري مثبت نيز به ميزان انعطاف پذيري و حقيقت طلبي شخص، ارتباط دارد. تأثيرپذيري هاي منفي، برخاسته از ضعف آگاهي و اراده است. بنابراين، هر اندازه در تقويت اراده خود و گسترش صفات نيك و خلق و خوي پسنديده و افزون سازي آگاهي ها و دانش هاي خويش، به ويژه در زمينه مسائل ديني، فرهنگي و اجتماعي، تلاش كنيد، به تدريج توان تأثيرگذاري بيشتري خواهيد داشت.

با رعايت اصول و نكات زير، مي توانيد ميزان تأثيرگذاري خود را افزايش دهيد:

1. صميميت و ابراز آن
صميمانه ديگران را دوست داشته باشيد و محبت قلبي خود را به آنان اظهار داريد. پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله فرموده است: «هرگاه يكي از شما به برادر [ديني [خود علاقه مند شد، محبت خود را به او ابراز كند. اين كار، افراد را بيشتر به هم پيوند مي دهد».1 علاقه قلبي و ابراز آن، مهم ترين راه ارتباط مفيد و موءثر است.

2. برخورد با نشاط
اولين روش موءثر ارتباطي، به منظور جلب نظر ديگران و تأثيرگذاري بر آنها، داشتن برخورد شاد و با نشاط است. لحظه اول ملاقات، از اهميت زيادي برخوردار است؛ به نحوي كه موفقيت يا شكست در ايجاد ارتباط موءثر، به آن بستگي دارد. سلام و احوال پرسي كردن، تبسم بر لب داشتن، احترام به طرف مقابل و پذيرش وي، راه نفوذ در قلب اوست. در فرهنگ اسلامي نيز نسبت به اموري از قبيل سلام كردن، مصافحه، تبسم، احترام، ابراز محبت و علاقه قلبي به ديگران، سفارش زيادي شده است.

3. آغاز مثبت
يك يا چند نكته مثبت و ارزشمند را در طرف مقابل شناسايي و برجسته سازيد و با تحسين صادقانه به جهت وجود آن امور مثبت، ارتباط خود را با وي محكم سازيد و هيچ گاه رابطه خود را با نكته اي منفي آغاز نكنيد.

4. عدم سرزنش مستقيم
در صورتي كه اشتباه و لغزشي در طرف مقابل مشاهده كرديد، به طور مستقيم از او گلايه نكنيد و وي را مورد انتقاد مستقيم و سرزنش قرار ندهيد. وقتي تذكر اخلاقي با كنايه و اشاره گفته شود، زودتر اثر مي بخشد تا اين كه با صراحت از گناه يا اشتباه انتقاد شود. چه بسا برخورد مستقيم و بي پرده با گناه و لغزش در مراحل اوليه، سبب گستاخي و جرأت بيشتر وي شود و زشتي كار در نظر او رنگ باخته، به توجيه آن بپردازد و يا به شكل ديگري مقاومت كند. بنابراين، بايد مانند يك دوست دل سوز يا مشاوري دانا، با خطاكار برخورد كنيد.

اميرموءمنان، علي عليه السلام مي فرمايد: «موقعي كه جوان نورسي را به سبب گناهانش نكوهش مي كني، مراقب باش كه قسمتي از لغزش هايش را ناديده انگاري و از تمام جهات، مورد اعتراض و توبيخش قرار ندهي تا جوان به عكس العمل وارد نشود و نخواهد از راه عناد و لج بازي، بر شما پيروز گردد».2

5. خودگشايي
قبل از انتقاد از ديگران، مي توانيد به برخي از اشتباهات، شكست ها و ناكامي هاي خود در زندگي و چگونگي اصلاح و بهبود آنها اشاره كنيد.

اعتراف به خطاهاي خويش، باعث نزديكي به شخص مي شود و راه صميميت را هموار مي كند. در اين جا اطلاعاتي در زمينه هاي مختلف و برخي مشكلات و پيشينه خود ارائه كنيد تا زمينه مراوده و ارتباط فراهم شود.

خودگشايي، اضطراب را كاهش مي دهد؛ چون آنان اطمينان مي يابند كه در دچار شدن به ترس ها، ترديدها، مشكلات، سختي ها و ناكامي هاي خود تنها نيستند.

در استفاده از اين روش، نبايد افراط كرد؛ زيرا موجب مي شود توجه شخص بيش از حد به شخص شما معطوف شود و از طرف ديگر، اين مسئله نبايد موجب افشاي اسرار و رازهاي پنهان آدمي شود.

6. شنونده خوب بودن
بكوشيد شنونده خوبي باشيد و زمينه اي فراهم آوريد كه ديگران درباره خود، براي شما حرف بزنند. اگر كسي احساس كند شنونده خوبي براي سخنان خود يافته است، به راحتي مي تواند افكار و احساسات خود را به او منتقل كند و به ايجاد ارتباط با او اقدام كند. در اين مرحله، شنونده مي تواند به تأثيرگذار خوبي تبديل شود. پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله، شنونده بسيار خوبي بود. همين خلق نيكوي آن حضرت، يكي از مهم ترين عوامل محبوبيت او در بين مردم بود و موجب شد كه آن حضرت بتواند تأثيرات عميقي در جامعه به جاي گذارد.

7. ابراز احساسات
يكي ديگر از عوامل موءثر در برقراري ارتباط موءثر، تشخيص دقيق احساسات طرف مقابل و برجسته كردن آنها است. با بازگرداني احساسات به گوينده، به او القا مي كنيم كه سخنانش را فهميده، براي او ارزش و احترام قائليم.

شنونده خوب، آن است كه با ابراز احساسات مثبت، به عنوان عكس العمل، تأثيرگذاري خود را افزايش دهد. ابراز احساساتي نظير حركت سر، به نشانه تأييد گفتار طرف مقابل، باز كردن چشم ها و كشيدگي صورت به موقع شگفت زدگي، تحسين زباني و استفاده از بعضي تكيه كلام ها چون آفر

Saeid, [10.10.17 12:39]
1. آئين دوست يابي، ديل كارنگي.

2. دوستي و دوستان، سيد هادي مدرسي.

3. دوستي در قرآن و حديث، محمدي ري شهري، ترجمه سيد حسن اسلامي.

بنابراين، به جاي اين كه به ديگران دستور دهيد، خواست خود را به شكل سوءال مطرح كنيد؛ زيرا معمولاً افراد دوست ندارند به آنان دستور داده شود.

13. هديه دادن
گاهي لازم است به شخص هديه بدهيد. گفته شده است: «الانسان عبيد الاحسان». تأثيرپذيري ديگران، در پرتو نيكي و احسان، چندين برابر است. بنابراين، ديگران را براي كاري كه مي خواهيد انجام دهند، خشنود كنيد. در روايتي از پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله چنين آمده است: «به يكديگر هديه بدهيد؛ زيرا هديه، دوستي را دو برابر مي كند و كينه هاي درون سينه ها را مي زدايد».3

در پرتو محبت به وجود آمده، مي توان به جلب اعتماد طرف مقابل پرداخت و تأثيرگذاري خود را افزايش داد.

14. گفتار زيبا
سخن نيكو را به نوعي سحر تشبيه كرده اند كه در جان و اعماق وجود افراد تأثيرگذار است. بنابراين، در استفاده از كلمات و جملات، براي ايجاد ارتباط و تأثيرگذاري، بايد به اندازه كافي دقت و بهترين كلام در كوتاه ترين و زيباترين جملات و الفاظ بيان شود.

15. تبليغ عملي
آن چه نقش اساسي تري در مسئله تأثيرگذاري دارد، عملكرد و رفتار فرد تأثيرگذار است. امام صادق عليه السلام فرموده است: «به وسيله اي غير از زبان خود، مردم را به كارهاي خير و صحيح دعوت كنيد».4

رفتار و منش شخصي و اعمال افراد، بيش از هر چيزي در ذهن ديگري ماندگار است؛ بنابراين، براي راهنمايي، ارشاد و تأثيرگذاري بر جوانان، كمتر حرف بزنيد و بيشتر عمل كنيد.

16. جوان شناسي
از ويژگي هاي دوره جواني، شناخت كافي پيدا كرده، متناسب با روحيات و خصوصيات اين دوره، به ايجاد ارتباط و تأثيرگذاري اقدام كنيد. بنابراين، گسترش آگاهي از سير رشد و تحول و ويژگي هاي مختلف زيستي، اجتماعي و رواني و نيز نيازهاي اين دوره، شرط اساسي كسب مهارت، براي ايجاد ارتباط موءثر با جوانان است.

17. توجه به تفاوت ها
نسبت به تفاوت هاي فردي موجود در بين افراد، هشيار باشيد و هيچ گاه دو نفر را با همديگر مقايسه نكنيد. به جهت وجود نقطه مثبتي در ديگري، فرد مورد نظر خود را به دليل نداشتن آن نقطه قوت، مورد سرزنش و توبيخ قرار ندهيد.

18. همگامي
استفاده از روش همگام شدن، يكي از ديرپاترين شيوه هاي ايجاد ارتباط موءثر است. براي همگام شدن با جوان، بايد خود را در وضع و موقعيت او قرار داد و به عبارت ديگر، سعي كنيد دنيا را از منظر او بنگريد؛ براي مثال، يك جوان دوست دارد با روي آوردن به اجتماع، حس استقلال طلبي خود را ارضا نمايد. دنياي ذهني او آكنده از مضمون هايي است كه ناشي از نيازهايش مي باشند؛ حال اگر بدون توجه به دنياي جوان و صرفاً با در نظر گرفتن برخي از نيازها و تكاليف، با او ارتباط برقرار كنيم، به احتمال قوي نتيجه مناسب و مثبتي نخواهيم گرفت.

19. جلب همكاري
از طرف مقابل، به ويژه اگر جوان است، در ارتباط با كارهاي مربوط به خودش اظهارنظر بخواهيد و به عبارت ديگر، بكوشيد ذهن و انديشه مخاطب را در جهت مطلوب، فعال ساخته و كاري كنيد كه خود او با خردورزي كافي، راه صحيح را بيابد.

20. همدلي
در حالت هاي نگراني، ناراحتي و اضطراب، همدلي كرده، به تدريج، جوياي علت اضطراب مخاطب باشيد.

همدلي عبارت است از توانايي درك تجربه هاي دروني ديگران و سهيم شدن در آنها؛ از اين طريق، مي توان خود را به جاي مخاطب قرار داد و به دنياي دروني و تجربه هاي شخصي او راه پيدا كرد. بدين وسيله، مي توان تجربه هاي هيجاني مختلف، نگراني ها، اضطراب ها، غم ها و مشكلات وي را درك كرد. طرف مقابل نيز احساس هاي خود را به طور كلامي بيان خواهد كرد و ارتباط بيشتر و بهتر ايجاد خواهد شد. در چنين وضعيتي است كه مي توانيد به بررسي هر چه بيشتر گفته هاي او بپردازيد و به تدريج، علت تجربه هاي تلخ و مشكلاتش را جويا شويد و به حل آنها بپردازيد. خداوند، پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله را چنين توصيف مي كند: «رسولي از خود شما به سويتان آمد كه رنج هاي شما بر او سخت است و اصرار به هدايت شما دارد و نسبت به موءمنان رئوف و مهربان است».5

عبارت «از خود شما»، اشاره به شدت ارتباط آن حضرت با مردم است؛ گويي پاره اي از جان مردم و از روح جامعه، به شكل پيامبر صلي الله عليه وآله ظاهر شده است و هرگونه ناراحتي و زيان و ضرري كه به مردم برسد، براي او سخت ناراحت كننده است. او نسبت به مردم بي تفاوت نيست و از رنج هاي آنان رنج مي برد. اين، صفت باطني پيامبر صلي الله عليه وآله بود كه توانست در دل و قلب مردم جاي گيرد و تأثيرگذاري اش را چندين برابر كند.

21. انعطاف پذيري
در عين جدي بودن و جدي رفتار كردن، بايد همواره انعطاف پذيري مناسب را حفظ كنيد. نبايد انتظار داشت تغيير و اصلاح در انديشه و رفتار طرف مقابل، ناگهاني، بلافاصله و يك مرتبه انجام گيرد؛ زيرا اين مسئله، نيازمند زمان و تدريج است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :خانم سيراوند
تاريخ: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۱۴:۲۷

نويسنده :ليدر قدرتمندم جناب آقاي مقدم


تأثيرپذيري يا تأثيرگذاري و حدود و كيفيت آن، بستگي به توانايي ها و قابليت هاي انسان در ابعاد مختلف دارد. مهم ترين اموري كه در اثرگذاري دخالت دارند، ويژگي هاي معنوي و روحي - از قبيل اراده استوار، اخلاق نيكو، حسن معاشرت - و آگاهي ها و توان هاي علمي بالاست. اثرپذيري مثبت نيز به ميزان انعطاف پذيري و حقيقت طلبي شخص، ارتباط دارد. تأثيرپذيري هاي منفي، برخاسته از ضعف آگاهي و اراده است. بنابراين، هر اندازه در تقويت اراده خود و گسترش صفات نيك و خلق و خوي پسنديده و افزون سازي آگاهي ها و دانش هاي خويش، به ويژه در زمينه مسائل ديني، فرهنگي و اجتماعي، تلاش كنيد، به تدريج توان تأثيرگذاري بيشتري خواهيد داشت.

با رعايت اصول و نكات زير، مي توانيد ميزان تأثيرگذاري خود را افزايش دهيد:

1. صميميت و ابراز آن
صميمانه ديگران را دوست داشته باشيد و محبت قلبي خود را به آنان اظهار داريد. پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله فرموده است: «هرگاه يكي از شما به برادر [ديني [خود علاقه مند شد، محبت خود را به او ابراز كند. اين كار، افراد را بيشتر به هم پيوند مي دهد».1 علاقه قلبي و ابراز آن، مهم ترين راه ارتباط مفيد و موءثر است.

2. برخورد با نشاط
اولين روش موءثر ارتباطي، به منظور جلب نظر ديگران و تأثيرگذاري بر آنها، داشتن برخورد شاد و با نشاط است. لحظه اول ملاقات، از اهميت زيادي برخوردار است؛ به نحوي كه موفقيت يا شكست در ايجاد ارتباط موءثر، به آن بستگي دارد. سلام و احوال پرسي كردن، تبسم بر لب داشتن، احترام به طرف مقابل و پذيرش وي، راه نفوذ در قلب اوست. در فرهنگ اسلامي نيز نسبت به اموري از قبيل سلام كردن، مصافحه، تبسم، احترام، ابراز محبت و علاقه قلبي به ديگران، سفارش زيادي شده است.

3. آغاز مثبت
يك يا چند نكته مثبت و ارزشمند را در طرف مقابل شناسايي و برجسته سازيد و با تحسين صادقانه به جهت وجود آن امور مثبت، ارتباط خود را با وي محكم سازيد و هيچ گاه رابطه خود را با نكته اي منفي آغاز نكنيد.

4. عدم سرزنش مستقيم
در صورتي كه اشتباه و لغزشي در طرف مقابل مشاهده كرديد، به طور مستقيم از او گلايه نكنيد و وي را مورد انتقاد مستقيم و سرزنش قرار ندهيد. وقتي تذكر اخلاقي با كنايه و اشاره گفته شود، زودتر اثر مي بخشد تا اين كه با صراحت از گناه يا اشتباه انتقاد شود. چه بسا برخورد مستقيم و بي پرده با گناه و لغزش در مراحل اوليه، سبب گستاخي و جرأت بيشتر وي شود و زشتي كار در نظر او رنگ باخته، به توجيه آن بپردازد و يا به شكل ديگري مقاومت كند. بنابراين، بايد مانند يك دوست دل سوز يا مشاوري دانا، با خطاكار برخورد كنيد.

اميرموءمنان، علي عليه السلام مي فرمايد: «موقعي كه جوان نورسي را به سبب گناهانش نكوهش مي كني، مراقب باش كه قسمتي از لغزش هايش را ناديده انگاري و از تمام جهات، مورد اعتراض و توبيخش قرار ندهي تا جوان به عكس العمل وارد نشود و نخواهد از راه عناد و لج بازي، بر شما پيروز گردد».2

5. خودگشايي
قبل از انتقاد از ديگران، مي توانيد به برخي از اشتباهات، شكست ها و ناكامي هاي خود در زندگي و چگونگي اصلاح و بهبود آنها اشاره كنيد.

اعتراف به خطاهاي خويش، باعث نزديكي به شخص مي شود و راه صميميت را هموار مي كند. در اين جا اطلاعاتي در زمينه هاي مختلف و برخي مشكلات و پيشينه خود ارائه كنيد تا زمينه مراوده و ارتباط فراهم شود.

خودگشايي، اضطراب را كاهش مي دهد؛ چون آنان اطمينان مي يابند كه در دچار شدن به ترس ها، ترديدها، مشكلات، سختي ها و ناكامي هاي خود تنها نيستند.

در استفاده از اين روش، نبايد افراط كرد؛ زيرا موجب مي شود توجه شخص بيش از حد به شخص شما معطوف شود و از طرف ديگر، اين مسئله نبايد موجب افشاي اسرار و رازهاي پنهان آدمي شود.

6. شنونده خوب بودن
بكوشيد شنونده خوبي باشيد و زمينه اي فراهم آوريد كه ديگران درباره خود، براي شما حرف بزنند. اگر كسي احساس كند شنونده خوبي براي سخنان خود يافته است، به راحتي مي تواند افكار و احساسات خود را به او منتقل كند و به ايجاد ارتباط با او اقدام كند. در اين مرحله، شنونده مي تواند به تأثيرگذار خوبي تبديل شود. پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله، شنونده بسيار خوبي بود. همين خلق نيكوي آن حضرت، يكي از مهم ترين عوامل محبوبيت او در بين مردم بود و موجب شد كه آن حضرت بتواند تأثيرات عميقي در جامعه به جاي گذارد.

7. ابراز احساسات
يكي ديگر از عوامل موءثر در برقراري ارتباط موءثر، تشخيص دقيق احساسات طرف مقابل و برجسته كردن آنها است. با بازگرداني احساسات به گوينده، به او القا مي كنيم كه سخنانش را فهميده، براي او ارزش و احترام قائليم.

شنونده خوب، آن است كه با ابراز احساسات مثبت، به عنوان عكس العمل، تأثيرگذاري خود را افزايش دهد. ابراز احساساتي نظير حركت سر، به نشانه تأييد گفتار طرف مقابل، باز كردن چشم ها و كشيدگي صورت به موقع شگفت زدگي، تحسين زباني و استفاده از بعضي تكيه كلام ها چون آفرننده هستند

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]
تاریخ امروز
ابزارک هاي وبلاگ


RSS
به راحتر ترین کار دنیا خوش آمدید محمد انصاری براری عضویت در شرکت بادران گستران از کد اسپانسر زیر استفاده کنید این کد به نام : محمد انصاری است توجه توحه توجه 22110015240
آمار بازدیدکنندگان